CNN Money kirjutab, et 66 protsenti Hiina uutest investoritest on keskkoolist välja langejad, Bloombergi raporti andmeil jättis kaks kolmandikku uue põlvkonna investoreist keskkooli katki enne 15. eluaastat. Muuseas, Deutsche Banki andmeil on nimetatud investoreist kuus protsenti kirjaoskamatud.
Forbesi andmeil pole uue põlvkonna investoreil märkimisväärselt rikkust, millega priisata. Vastupidi, võrreldes nii-öelda vanade kaladega on uute investorite majapidamise jõukus keskmiselt poole väiksem.
Citibanki ning Legg Masoni selle aasta aprillis avaldatud uuringust selgub, et hiinlased on ühed optimistlikumad investorid.
Bespoke Investment Groupi andmeil kaotasid Hiina aktsiaturud ühe kuuga 3,25 triljonit dollarit. Seda on rohkem kui on väärt kogu Prantsusmaa börs.
Hiina valitsus on ette võtnud samme, et aktsiaturu langust peatada: sekkunud börsil toimuvasse ning panustanud sinna suure hulga raha; peatanud uusi aktsiate esmaemissioone; hoiatanud suurosanikke oma osalusi müümast; keelanud mitmel puhul kauplemise sootuks.
Shanghai börsi kümnest suuremast börsiettevõttest kaheksa on riigiettevõtted. Need on PetroChina, Sinopec, ICBC, Hiina Pank, CITIC Securities, China Life, Hiina Põllumajanduspank, energiakompanii China Shenhua.
BNP Paribasi andmeil avati enne börsikrahhi iga päev 170 000 uut investeerimiskontot. Seda on kümme korda rohkem kui möödunud aastal keskmiselt.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!